.
Відділення радіоізотопної діагностики
Радіонуклідна діагностика захворювань нирок,печінки, кістяка
Відмінною особливістю радіонуклідної діагностики є достовірність
одержуваної інформації, можливість не тільки якісного, але й кількісного аналізу досліджуваних процесів, дослідження функціонально-структурних особливостей органів та тканин, важко доступних вивченню іншими методами, нетравматичність та фізіологічність діагностичних процедур, комплексне використання статичного та динамічного досліджень.
У відділенні проводяться наступні дослідження.
1. Диманічна реносцинтиграфія з Тс-99m + пентатех.
Визначення функції нирок. Тривалість дослідження 20 хвилин. Через 20-30 хвилин після закінчення дослідження за показаннями визначається об’єм залишкової сечі в сечовому міхурі та швидкість сечовипускання. Можлива модифікація цієї методики – динамічна ангіореносцинтиграфія.

2. Статична сцинтиграфія нирок з Тс-99m + технемек.
Застосування методики рекомендовано для діагностики анатомо-топографічних порушень і об’ємних уражень паренхіми нирок.
3. Гепатобілісцинтиграфія з Тс-99m + мезида.
Метою методики є комплексне дослідження функціонального стану гепатобіліарної системи, що включає в себе: оцінку функціонального стану печінки, концентраційної і рухової функції жовчного міхура, прохідності жовчних шляхів.
4. Гепатосцинтиграфія З Тс-99m + технефіт.
Метою методики є визначення анатомо-топографічних особливостей печінки та селезінки та виявлення об’ємних уражень паренхіми (хронічні гепатити, цироз, кісти, пухлини).

5. Сцинтиграфія скелета з Тс-99m + пірфотех.
Сцинтиграфія з остеотропним радіофармпрепаратом дозволяє отримати зображення скелета і виявити патологічні зміни, які супроводжуються утворенням кісткових структур будь-якого генезу : Mts-враження, хвороба Бехтерева, поліартриту, артрозу, остеомієліту.

В даний час усі методики у вiддiленнi РIД проводяться з використанням радiофарм-препаратiв, мiчених Тс-99m, що вигiдно вiдрiзняються вiд РФП мiчених I-131 малою радiотоксичнiстю, вiдсутнiстю beta-випромінювання, низькою енергією випромінювання i невеликим променевим навантаженням на пацієнтів.
Абсолютних противопоказань до проведення радiологiчних дослiджень немає, незалежно від віку. Вiдноснi противопоказання - перiод вагiтностi та лактацiї.
Відділення радіоізотопної діагностики знаходиться
кор. 6-А, І поверх
Консультації Пн-Пт. 8:30-15:00 за тел.:
068 359 66 02
097 742 27 19
093 883 43 27
Сільченко Тетяна Володимирівна – Завідуюча відділенням
лікар вищої категорії
Мерщій Валентина Петрівна - Старша медична сестра
|