ІІ ревматологічне відділення працює з 1978 року як спеціалізований стаціонар міського ревматологічного центра, є базою кафедри госпітальної терапії № 1 Національного медичного університету, зав. кафедрою – член – кор. АМН України, професор, д.мед.н. Амосова К.М. Наукове керівництво роботою відділення здійснює професор, д.мед.н Кондратюк Є.В. Завідувач відділенням – Ковганич Тетяна Олександрівна Лікарі-ревматологи відділення атестовані, чотири мають вищу та один - першу атестаційні категорії, два лікаря - кандидати медичних наук.
Крім загальноприйнятих у терапевтичних відділеннях кабінетів, у відділенні організовані та функціонують кабінет для внутрішньо суглобових ін'єкцій лікарських препаратів, кабінет для проведення імунобіологічної терапії та зал лікувальної фізкультури з сучасним тренажерним обладнанням. Лікарі відділення надають кваліфіковану консультативну допомогу хворим в інших ЛПЗ міста в складних для діагностики випадках. Направлення хворих у відділення здійснюється у плановому порядку за ордерами, які виділяють на районні поліклініки, а також лікарями консультативного кабінету міського ревматологічного центру.
З 1999 р. на базі міського ревматологічного центру організований та функціонує "Ревматологічний клуб", мета якого - проведення лекцій, зборів, роз'яснювальної роботи серед хворих ревматологічного профілю, де приймають участь всі лікарі ревматологічного центру.
Показання для госпіталізації у ревматологічне відділення:
- Ревматизм в активній фазі.
- Системні захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак; системна склеродермія; дерматоміозит).
- Ревматоїдний артрит.
- Анкілозуючий спондилоартрит.
- Остеоартроз.
- Інші хронічні хвороби суглобів ревматичного профілю (подагра, реактивний артрит, псоріатичний артрит та інші).
- Системні васкуліти.
- Хворі з підозрою на названі вище захворювання для уточнення діагнозу.
Пацієнти з захворюваннями суглобів та системними захворюваннями сполучної тканини складають найбільш численну групу серед загального контингенту хворих, що лікувались в стаціонарі; вона зростає з року на рік. Надання допомоги таким хворим є одним з основних завдань ревматологічного відділення.
Диференційна діагностика на початкових стадіях цих захворювань складна, але надзвичайно важлива для адекватного раннього цілеспрямованого лікування При проведенні диференційної діагностики використовуємо сучасні імунологічні дослідження, рентгенологічне та МРТ-дослідження суглобів та хребта, судин, УЗД суглобів та інше.
Основою лікування ревматичних захворювань є тривала безперервна терапія. При лікуванні ревматоїдного артрита (РА), за минулі роки окрім стандартних базисних препаратів (метотрексат, сульфасалазин, арава), нами застосовувалися препарати імунобіологічної терапії (ремікейд, хуміра, мабтера, актемра) При аналізі віддалених результатів слід відмітити, що приблизно у 90-95 % випадків відзначався позитивний ефект. Застосовувався метод пульс-терапії глюкокортикоїдними препаратами при високому ступені активності запального процесу. При лікуванні системної склеродермії, а також наявності судинних порушень при інших захворюваннях ми застосовуємо лікування шляхом призначення вазапростану, який діє на мікроциркуляторне русло, знімає спазм капілярів, чим поліпшує трофіку тканин.
Подальший розвиток отримала локальна терапія суглобового синдрому, а також враження м’яких тканин при різних захворюваннях: при лікуванні синовітів у хворих на РА внутрішньосуглобові ін’єкції глюкокортикоїдів, гарний ефект отримано при остеоартрозі після введення препаратів гіалуронової кислоти (гіалган, остеніл, дьюралан та ін.).
У відділенні застосовується реабілітаційний комплекс для хворих з ураженням опорно-рухового апарату. Фізичною реабілітацією практично охоплено 100% хворих з захворюванням суглобів. Питання навантаження при проведенні лікувальної фізкультури, механотерапії вирішують індивідуально. Обладнання, яке застосовується дозволяє поширити руховий режим не тільки хворим, що здатні ходити, але й тим, що втратили можливість рухатись.
Контакти: Київ, 01601, вул. Шовковична, 39/1, корп.10, 7-й поверх. Телефон: (044)599-48-71, Факс: (044)255-15-18 |