Відділення неврології Олександрівської клінічної лікарні міста Києва веде свою історію з 1875 р – часу відкриття міської лікарні Цесаревіча Олександра.В той час вся лікарня була розташована у двох дерев’яних бараках на 65 ліжок. До складу лікарні входили 3 лікарі та 15 сестер милосердя. Неврологічне відділення було організоване одним з перших та було розраховано на 35 ліжок. Лікування у відділенні проходили кияни різних соціальних верств. Історія неврологічної клінікитісно пов’язана з кафедрою нервових хвороб Київського Медичного інституту.В різні роки відділенням керували завідувачі кафедри нервових хвороб та поважні неврологи.
На жаль, багато документів було втрачено під час революції 2017р та окупації Києва у роки Другої світової війни. В радянські часи відділення неврології було розташоване на 130 ліжках, працювало як диференційно-діагностичне та приймало пацієнтів з усього Радянського Союзу.
Величезну роль у становленні неврологічної школи відіграв академік Маньківский Б.М., який став учителем для цілої когорти знаних неврологів м.Києва та України. Протягом багатьох років під керівництвом академіка Б.М. Маньківського проводилися щотижневі конференції для неврологів м. Києва і прилеглих районів Київської області. Демонструвалися цікаві випадки нервової патології, робилися огляди літератури, реферативні повідомлення. Ця традиція збереглася по теперішній час — останньої середи місяця неврологи Києва збираються для навчання у різних медичних закладах, маючи нагоду за бажання розширити свій професійний світогляд.
Завідували неврологічним відділенням в різні роки Шильман Софія Михайлівна, Бурляй Галина Семенівна, Клименко Василь Васильович. Всі ці постаті, які внесли значний вклад у існування та розвиток відділення ми пригадуємо з повагою та вдячністю.
Наше відділення традиційно було провідним серед неврологічних центрів у Києві і зберегло цю позицію по теперішній час завдяки професіоналізму, уважному ставленню до пацієнтів.
Зараз наше відділення має 50 ліжок. Кожен рік у відділенні проходить лікування понад 1400 хворих з різноманітною патологією нервової системи.
У нас є ЕЕГ(електроенцефалограф), апарат УЗД, працює фізіотерапевтичне відділення, масажист, зал лікувальної фізкультури.
У лікарні також доступний високоточний апарат МРТ та спіральний комп’ютерний томограф. При наявності показів ці високоточні дослідження можна провести швидко та у відмінній якості. Також цілодобово проводиться рентгенологічне, лабораторне обстеження пацієнтів.
Завдяки існуванню у лікарні сильної лікарської команди ми можемо звернутися до кардіологів, окулістів, нейрохірургів, ЛОР-лікарів, урологів, а також до ревматологів, хірургів, судинних хірургів, гінекологів, досвідченого травматолога та інших спеціалістів.
Як до нас потрапити?
У випадках хронічних хвороб або таких, що повільно прогресують, здійснюється планова госпіталізація у порядку черги (яка просувається досить швидко). Ми приймаємо киян на планову госпіталізацію за направленням неврологів поліклінік, сімейних лікарів, студенти стаціонарного навчання потрапляють до нас за направленнями студентської поліклініки. Дуже часто до нас направляють пацієнтів із складними, незрозумілими захворюваннями для встановлення діагнозу та підбору лікування. Також ми тісно співпрацюємо зі страховими компаніями, приймаючи пацієнтів за їх направленнями.
За необхідності ми проводимо експертну оцінку стану здоров’я при різноманітних захворюваннях.
Госпіталізація також здійснюється у порядку швидкої та невідкладної допомоги за неможливості або небезпеці самостійного пересування, пацієнти прибувають на каретах швидкої допомоги незалежно від місця реєстрації.
Що ми лікуємо?
Ми маємо універсальний досвід у діагностуванні та лікуванні усіх неврологічних захворювань.
·Судинні захворювання:
·інсульти ішемічні та геморагічні (останні у стадії відновлення за відсутності загрози життю)
·хронічні порушення мозкового кровообігу
·Розлади координаторної сфери (атаксії), когнітивні розлади (порушення пам’яті)
·Захворювання периферичної нервової системи: ураження черепних нервів (лицьового, відвідного, трійчастого, язикоглоткового тощо), невропатії, радикулопатії,
·Полінейропатії — гострі, підгострі та хронічні
·Нейроінфекційні хвороби за відсутності їх епідемічної небезпеки
·Демієлінізуючі захворювання центральної та періферичної нервової систем
·Травми голови та периферичнх нервів за відсутности потреби у нейрохірургічному лікуванні.
·Міастенія
·Спадкові хвороби.
Як ми лікуємо?
У своїй роботі ми використовуємо сучасні вітчизняні настанови, методики обстежень та протоколи лікування, стверджені МОЗ, локальні протоколи лікарні, світові та європейські настанови, а також власний досвід. У встановленні діагнозу та виборі тактики лікування ми радо використовуємо допомогу, багатий досвід та знання співробітників кафедри нервових хвороб НМУ ім. О.О. Богомольця та колег з інших лікувальних закладів. У нас є загальноприйнятим сумісне обговорення складних для діагностики та лікування випадків всіма лікарями, вільний обмін думками та досвідом.
Наші лікарі
Л.О. Вакуленко - завідувач відділення неврології
лікар вищої категорії
Шоптенко Тетяна Василівна- лікар вищої категорії
Коваленко Наталія Володимирівна лікар вищої категорії
Сирота Наталія Вікторівна лікар вищої категорії
Антоненко Катерина Володимирівна лікар вищої категорії
Щуліпенко Тетяна Іванівна лікар вищої категорії
Сепіханова Марина Мурадісовна
Котляр Ірина Олександрівна
|