Олександрівська клінічна лікарня м. Києва

Телефон для довідок
044 287-74-97
Працює з 9:00-16:00 пн-пт
Відділення неврології

Історичні дані:

Відділення неврології Олександрівської клінічної лікарні міста Київ - одне з найстаріших в Україні, його історія тісно пов'язана з історією вітчизняної неврології, життям і науковою діяльністю плеяди всесвітньо відомих неврологів: І.О. Сікорського,  М.М.Лапінського,  Б.М. Маньківського,   Г.Д. Бобровської, О.А .Яроша,  С.М. Віничука та інших

Історія відділення починається з моменту відкриття Олександрівської клінічної лікарні з 1875 року. Тоді допомога неврологічним хворим надавалася  в розрізі загальної стаціонарної, амбулаторної та невідкладної допомоги, переважно лікарями терапевтичного профілю.

З 80-х років XIX ст. Олександрівська лікарня стає клінічною базою медичного факультету Київського університету святого Володимира.

У 1884 році була заснована об'єднана кафедра нервових і душевних хвороб, яку очолив професор І.О. Сікорський. З того часу і по сьогоднішній день робота неврологічної клініки Олександрівської клінічної лікарні нерозривно пов'язана з роботою кафедри неврології.

У той час клініка нервових хвороб розташовувалася в 2 бараках (кам'яному і дерев'яному), розрахованих на 60 ліжок загального профілю. Для лекцій та практичних занять використовувався окремий барак, де також розміщувалися  дві лабораторії: патогістологічна і лабораторія дослідження спинномозкової рідини.

У 1885році був збудований новий 2-х поверховий корпус, в якому в тому числі розташувалася і клініка нервових хвороб.

Під час Великої Вітчизняної Війни клініка неврології, як і вся лікарня, переживала важкі часи, але не припиняла свого функціонування.

В даний час  на території лікарні функціонує міський неврологічний центр, до складу якого входить: відділення неврології, відділення церебро-васкулярної патології (у тому числі реанімаційний зал для важких судинних пацієнтів), консультативний прийом здійснюється на базі поліклінічного відділення.

На базі неврологічного центру розташована й кафедра неврології Національного медичного університету ім..О.О. Богомольця, співробітники якої беруть активну участь у курації пацієнтів неврологічного профілю. В відділеннях неврологічного центру цілодобово чергує бригада неврологів і реаніматологів, готових будь-якої миті надати кваліфіковану медичну допомогу

Наші лікарі

«У медицині головними ліками є сам лікар»

Антоній Кемпінський

У нашому відділенні працюють висококваліфіковані лікарі-спеціалісти, лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук.

Колектив співробітників відділення неврології своє  головне завдання бачить в організації та наданні висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги хворим з різними неврологічними захворюваннями.

Шоптенко Тетяна Василівна – старший ординатор відділення неврології, лікар вищої категорії, більше 30 років працює в даному відділенні. Висококваліфікований  спеціаліст в усіх напрямках неврології. Додатково є спеціалістом з гомотоксикології.

Коваленко Наталія Володимирівна – лікар вищої категорії, більше 20 років працює в даному відділенні. Висококваліфікований  спеціаліст в усіх напрямках неврології. Додатково займається електроенцефалографією та електронейроміостимуляцією.

Вакуленко Лариса Олександрівна - лікар вищої категорії, більше 15 років працює в даному відділенні. Висококваліфікований  спеціаліст в усіх напрямках неврології. Додатково є спеціалістом з гомотоксикології.   З   2015 - завідувач відділенням

Рогоза Світлана Володимирівна -  лікар-невролог швидкої та невідкладної медичної допомоги, лікар першої категорії.

Фартушна Олена Євгенівна - лікар-невролог швидкої та невідкладної медичної допомоги, лікар другої категорії.

Тригубенко Світлана Володимирівна - лікар-невролог швидкої та невідкладної медичної допомоги, лікар другої категорії

Полонська Світлана Генріхівна – лікар-невролог швидкої та невідкладної медичної допомоги.

Мазур Ольга Вікторівна – лікар-невролог швидкої та невідкладної медичної допомоги, кандидат медичних наук, лікар  першої  категорії.

Савченко Ірина Геннадіївна – лікар ультразвукової діагностики, лікар першої категорії. Займається ультразвуковою ангіографією, ультразвуковим дослідженням органів черевної порожнини, органів малого тазу, щитовидної залози.

Котляр Ірина Олександрівна – лікар функціональної діагностики, у відділенні займається електроенцефалографією.

Єфименко Раїса Іванівна – лікар-методист  з лікувальної фізкультури.

Що ми лікуємо?

 • Гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти)  в гострому та відновному періоді.
 • Хронічна судинна недостатність головного мозку.
 • Запаморочення різноманітного ґенезу.
 • Остеохондроз хребта з больовими та радикулярними синдромами.
 • Нейропатії та полінейропатії різноманітного ґенезу.
 • Демієлінізуючі захворювання (розсіяний склероз та ін.)
 • Запальні захворювання нервової системи.
 • Первинні головні болі ( мігрень, головний біль напруження,  кластерний головний біль, тощо).
 • Лицьові болі (нейропатії трійчастого, язикоглоткового нерва та ін.).
 • Наслідки черепно-мозкових травм.
 • Вегетативні та нейроендокринні розлади.
 • Захворювання з переважним ураження  екстрапірамідної системи (хвороба Паркінсона тощо).
 • Судомні напади, епілепсія.
 • Синкопальні стани.
 • та інші захворювання нервової системи.

Діагностичні можливості:

Для уточнення діагнозу проводяться сучасні методи обстеження: СКТ , МРТ головного мозку та хребта; ультразвукове дослідження судин та внутрішніх органів; електроенцефалограма; біохімічне та вірусологічне дослідження ліквору; різноманітні рентгенологічні дослідження;  при необхідності проводяться консультації нейрохірургів для вирішення питання щодо  доцільності проведення ангіографії та оперативного лікування.

При необхідності можливе використання діагностичної бази інших спеціалізованих відділень нашої лікарні (радіоізотопні дослідження, ендоскопічні дослідження, лабораторні дослідження, ехокардіоскопія, холтеровський моніторинг  тощо)

Лікувальна база:

Питання щодо діагнозу, плану обстежень та лікування кожного пацієнта нашого відділення вирішується консиліумом у складі лікуючого лікаря, завідуючого відділенням та доцента кафедри неврології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. В складних випадках організовується консиліум за участю завідуючого кафедри неврологіі Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця професора Віничука С. М..

При необхідності  наших пацієнтів консультують  висококваліфіковані лікарі інших відділень  нашої багатопрофільної лікарні (кардіолог,ендокринолог, окуліст, ЛОР, нейрохірург, хірург, ангіохірург,  уролог,  ревматолог, дерматолог, інфекціоніст, стоматолог та ін.)

На базі нашого відділення використовуються сучасні методи медикаментозного та немедикаментозного лікування.

Широко використовуються можливості кабінету фізіотерапії, що оснащений сучасним обладнанням.

При захворюваннях периферичної нервової системи використовується метод електроміостимуляції «Тренар».

Відділення в своєму складі має  масажний кабінет, зал ЛФК де з пацієнтами, що мають патологію хребта, перенесли інсульт або черепно-мозкову травму займається висококваліфікований лікар - методист з лікувальної фізкультури.

При необхідності можливе використання лікувальної бази інших відділень нашої лікарні (плазмаферез тощо)

 


Відділення


Logo ba

Контактний центр м. Києва - 1551